czwartek, 10 kwietnia 2008

Otwórz się na rozwój - zaproszenie na konferencję

W dniach 11-13 kwietnia odbędzie się w Krakowie Ogólnopolska Konferencja Naukowa "PR, HR, Trenerstwo - to się nie łączy?". W trakcie ostatniego dnia konferencji (niedziela), w godzinach 18:00-20:00, będziemy mieli przyjemność wspólnie poprowadzić warsztat na temat Total Participation Management (Pełna Partycypacja w Zarządzaniu), natomiast wcześniej, o godzinie 11:30, Grzegorz wygłosi wykład wprowadzający do tego zagadnienia.

Total Participation Management (Pełna Partycypacja w Zarządzaniu) to nowe podejście do zarządzania polegające na wdrażaniu wszystkich pracowników do brania współodpowiedzialności za organizację. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazje zrozumieć w praktyce podstawowe różnice pomiędzy klasycznymi metodami zarządzania zasobami ludzkimi a TPM.

Podczas ćwiczenia „Pracownik czy partner?” zastanowimy się nad źródłem przekonań pracowników i menedżerów na temat tego, w jaki sposób powinno kierować się ludźmi w przedsiębiorstwach. Zobaczymy również, jakie konsekwencje dla efektywności zadaniowej mają różne typy przywództwa. Następnie wspólnie odpowiemy na pytania co tak naprawdę motywuje pracowników do pracy w organizacji oraz zastanowimy się nad tym, co na ten temat mają do powiedzenia współcześni teoretycy zarządzania oraz psychologowie biznesu (m.in. Bob Sutton, Alfie Kohn, Frederick Herzberg). Pod koniec warsztatów zastanowimy się jak projektować systemy zarządzania w firmie tak, aby wykorzystywała ona 100% potencjału swoich pracowników.

Więcej informacji na temat konferencji i możliwości zapisów na warsztaty na stronie PSSIAP. Serdecznie zapraszamy!

3 komentarze:

LAnia pisze...

Gratuluje warsztatu i wykladu! Pelna Partycypacja jest tematem wartym zglebiania, dlatego mam nadzieje ze bedzie mozna jeszcze gdziec uslyszec i porozmawiac o niej mniej lub bardziej formalnie, Pozdrawiam serdecznie :D

sobo pisze...

Piter i Grzesiek, za pozno o tym napisaliscie. Nie zdazylem przeczytac o warsztatach, tak to bym chetnie przyszedl :/ Nastepnym razem poprosze tez info na priv :)))

Piotr Prokopowicz pisze...

Rzeczywiscie, troche za pozno dalismy znac o konferencji - nastepnym razem obiecuje poinformowac przynajmniej tydzien wczesniej. Z drugiej strony - to dobra okazja, zeby dodac nasz kanal do RSS-ow.