środa, 30 kwietnia 2008

Gdzie ludzie lubią pracować?

Zgodnie z zapowiedziami otwieramy wątek o wyjątkowych miejscach pracy, w których ludzie rzeczywiście lubią pracować.

Jeżeli pracowałeś/pracowałaś w takim miejscu, nadal pracujesz lub po prostu słyszałeś/słyszałaś o firmie, w której ludzie czują się dobrze, w której warto się zatrudnić, którą warto promować i od której inni powinni się uczyć - daj nam znać.

Czekamy nie tylko na nazwę firmy, ale i praktyki i podejście, które czynią ją wyjątkowym miejscem pracy.

Zapraszamy do wpisów w komentarzach!

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,74785,5155975.html

aneta pisze...

Ostatnio zdarzyło mi się przeglądać to forum i nie sądzę, aby było dobrym wyznacznikiem miejsc w których ludzie lubią pracować. Miałam wrażenie, że jest ono "ścianą płaczu", gdzie osoby niezadowolone wylewają z siebie gorycz a ludzie zadowoleni z pracy tam nie piszą, bo nie mają takiej potrzeby.

Rysiek pisze...

Ten żart dobrze ilustruje dlaczego na tej liście nie ma żadnych firm:

Szef wrócił z lunchu w bardzo dobrym humorze i zwołał wszystkich pracowników, by wysłuchali kilku dowcipów, które usłyszał. Wszyscy śmiali się do rozpuku, oprócz jednej dziewczyny.
- O co chodzi? - przyczepił się szef - Nie masz poczucia humoru?
- Nie muszę się śmiać - odpowiedziała dziewczyna - Odchodzę w piątek.

Grzegorz Żmuda pisze...

żart jest dobry :) myślę, jednak, że powód dla którego nie ma tu firm (jeszcze) żadnych firm może być nieco inny. Poki co nie traciłbym jeszcze wiary, nawet jeśli dobrych firm jest 0,1% to ciągle mamy niemal 3,500 dobrych firm od których inni mogą się uczyć.

Anonimowy pisze...

i to jest wlasnie szczegolnie depresyjne. Jesli tylko 0.1% to az 3500 to dlaczego o takich firmach nie slychac? Jesli jakas firma pozytywnie wyroznia sie sposrod innych i ludzie garna sie by w niej pracowac to powinna byc znana (przynajmniej w srodowisku autorow bloga), a tu nic? Wiec albo tych firm jest mniej. Moze 0.01% albo 0.001% co oznaczaloby ze bycie firma przyjazna pracownikowi pod kazdym wzgledem jest tylko kula u nogi i petla na szyi w srodowisku biznesowym. Skoro rynek skutecznie eliminuje takie firmy to o czym tu rozmawiamy?

bb

Rysiek pisze...

Jak tak dalej pójdzie to rzeczywiście wszyscy uwierzą, że nie ma sensownych firm w Polsce. Podaje swoja pierwszą 10 na początek:

Ekolan - Gdynia,
Xtech - Kraków
Jean Luis David - Warszawa
Odra - Brzeg
TZMO SA - Toruń
Astor - Kraków
SKSM - Sobótka
Druk-Pol - Radom
CR Media - Warszawa
Blikle - Warszawa

Jeśli choć jeden z pracowników, którejś z tych firm się poskarży, skreślam te firmę z listy.

m pisze...

dodam do listy supermedia interactive